Rauchi EMC 2 on intelligentne külvinormi kontrolli tehnoloogia. Selle asemel, et kaaluda tervet külvikut korraga ja selle põhjal külvinormi arvutada, mõõdab Rauchi EMC 2 individuaalse viskeketta koormust. Lihtsa võrdlusena võib öelda, et tegemist on tonnikaal vs grammikaal situatsiooniga.
Kujutame ette järgnevat situatsiooni: külvinorm on 200 kg/ha, sõidukiirus 17 km/h ja töölaius 36 m. Sel juhul külvatakse väetist põllule 204 kilogrammi minutis ehk 3,4 kilogrammi sekundis. Kui sekundis välja külvatav kogus tõuseb 0,2 kilogrammi võrra, on külvinormiks juba 212 kg/ha. See 0,2 kilogrammi erinevust annab 6% suuruse külvivea. Sel põhjusel töötas Rauch välja ka EMC 2 intelligentse külvinormi kontrolli, mis ei ole sõltuv kaalusüsteemist. Tegemist on ainulaadse lahendusega, kuna kõik teised süsteemid sõltuvad kaalude õigsusest.
Olete vast täheldanud põllul sõites, kuidas kaalunäit külviku puldil hüppab kümnete kilogrammide kaupa. Vast olete ka seda täheldanud, et külvamise lõppedes mahuti tühi on, kuid kaalunäit ikka mitukümend kilogrammi näitab. Liites need kaks faktorit kokku, saame tulemuseks ebatäpse tehnoloogia. Arst või apteeker ei mõõda ravimiannust köögikaaluga ja põllumees ei peaks külvinormi kontrollima tonnikaaluga.
Rauch on ainuke väetisekülviku tootja turul, mis ei vaja kaalusüsteemi sekkumist. Teised lahendused turul sõltuvad kaalude täpsusest. Mõni „küsib“ iga 25 kg tagant, kas mõõdetu on õige ja mõni teine lausa iga 75 kg tagant. Rauchi puhul on asi aga nii, et külvinormi reguleeritakse iga sekundi tagant. Olgu külvinormiks 50, 200 või 400 kg/ha.
Ebakvaliteetne väetis ja ummistused
Lisaks täpsele külvinormile, on EMC 2 intelligentse külvinormi kontrolli tehnoloogia ülimalt kasulik situatsioonides, kus väetise kvaliteet ei ole just kiita. Kuna EMC 2 reguleerib külvi iga sekundi tagant, saab Rauchi väetisekülvik koheselt aru, kui mõni väetise tükk siibriava ette jäänud on. Koheselt avatakse ummistusega poole siibri ava rohkem lahti, et ummistus likvideerida. Samal ajal töötab aga teine külvikupool edasi nii nagu midagi ei oleks juhtunud, sest EMC 2 mõõdab viskeketaste koormust eraldi ja on seeläbi suuteline mõlemat viskepoolt individuaalselt juhtima. Seda illustreerib suurepäraselt allpool olev EMC 2 tehnoloogiat tutvustav video
Kaalusüsteemist sõltuv väetisekülvik seda teha ei suuda. Kuna kaalusüsteem kaalub kogu külvikut korraga, ei ole see suuteline aru saama, kumb pool rohkem või vähem väetist põllule laotab. Nii avataksegi mõlema poole siibrid korraga – üks pool üritab ummistust likvideerida ja teine pool tegeleb tugeva ülekülvamisega.
Kui väetise graanul on ebaühtlane (olgu siis tootmisest või hoiustamistingimustest tulenevalt) või pannakse ühte mahutisse erinevatelt tootjatelt tulnud sarnast väetist, saab Rauchi EMC 2 ka sellest koheselt aru. EMC 2 on suuteline koheselt tuvatama ja sellele ka koheselt reageerima, kui kord langeb kettale ühe või teise kvaliteediga väetist. Juhtugu seda või iga sekund.
Edukat algavat hooaega!
Ole täpne, kasuta Rauchi.